Ovdje možete pogledati završene projekte naše udruge:

Savjetovalište o pravima osoba s psihičkom bolesti (Projekt završen u rujnu 2016. godine)

Ukoliko ste osoba oboljela od psihičke bolesti, te smatrate da su kršena Vaša ljudska prava, ili trebate informaciju u cilju zaštite svojih prava na adekvatno liječenje, život u zajednici i samostalno donošenje odluka te ukoliko trebate informacije koje se odnose na prava kod prijema u psihijatrijsku instituciju, liječenje, pristanak na sudjelovanje u istraživanju, socijalnim pravima i pravima vezanim za poslovnu sposobnost, informacije o načinima borbe protiv stigme i diskriminacije.

U projektu sudjeluju: psihijatrica, pravnica i socijalna radnica.

Voditeljica projekta je: prof. dr. sc. Slađana Štrkalj Ivezić

 

Savjetovalište se provodi u sklopu  Projekta Zaštita prava osoba s psihičkom bolesti kroz samozastupanje i borbu protiv stigme Udruge za zaštitu i promicanje mentalnog zdravlja „Svitanje“, u suradnji s Ministarstvom zdravlja Republike Hrvatske u periodu od 28.9.2015. do 28.9.2016.

 

Pružanje jednakih mogućnosti za zapošljavanje osoba s invaliditetom zbog psihičkih poremećaja 

 

 

Savjetovalište o pravima osoba s psihičkom bolesti (Projekt je završen u lipnju 2015. godine)

Voditeljica projekta: prof. dr. sc. Slađana Štrkalj Ivezić

Savjetovalište se provodi u sklopu Projekta Zaštita prava osoba s psihičkom bolesti
kroz samozastupanje i borbu protiv stigme Udruge za zaštitu
i promicanje mentalnog zdravlja „Svitanje“,
u suradnji s Ministarstvom zdravlja Republike Hrvatske.