U prostorima Hrvatskog liječničkog zbora u organizaciji Udruge ''Svitanje'', dana 14.03.2011. održan je seminar za stručnjake iz područja mentalnog zdravlja. Na seminaru je prisustvovalo 40 stručnjaka, a to su bili psihijatri, psiholozi, radni terapeuti, socijalni radnici i medicinske sestre.

Seminar je počeo prezentacijom knjige Rehabilitacija u psihijatriji – psihobiosocijalni pristup, autorice Slađane Štrkalj-Ivezić i suradnika. Nakon prezentacije knjige i osvrta stručnjaka, doc. Štrkalj-Ivezić stručnjacima je predstavila projekt ''Pružanje jednakih mogućnosti za zapošljavanje osoba s invaliditetom zbog psihičkih poremećaja'', te zajedno sa prof. Vladom Jukićem iz Klinike za psihijatriju ''Vrapče'' otvorila raspravu o istoimenoj temi. Sudionici su brojnošću svojih pitanja pokazali velik interes za projektne aktivnosti, te konstatirali da se projekt pojavio u pravo vrijeme, pritom se referirajući na predstojeće izmjene pravnih akata koji se odnose na ovu problematiku.

1   2   3   4     5     7     8     9