Dana 25. Ožujka 2011. godine u Kući ljudskih prava u Zagrebu sa početkom održan je informativni sastanak za potencijalne korisnike projekta ''Pružanje jednakih mogućnosti za zapošljavanje osoba s invaliditetom zbog psihičkih poremećaja''. Pozivu za sastanak odazvalo se 69 osoba, što potencijalnih korisnika, što stručnjaka iz područja mentalnog zdravlja.

Sastanak  je bio koncipiran kao predavanje sa diskusijom. Predsjednica Udruge Svitanje Slađana Štrkalj-Ivezić je prisutnima ukratko predstavila projekt, a potom je otvorila raspravu. Tijekom rasprave pojedinci su postavljali otvorena pitanja o projektu, mogućnostima, socijalnim pravima i sl. Na pitanja su uz predsjednicu, odgovore davale Marijana Grgin iz Zagrebačke podružnice Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Jasenka Sučec iz Fonda za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom i Helena Majerić iz Gradskog ureda za socijalnu zaštitu i osobe s invaliditetom Grada Zagreba. Svrha seminara je bila informirati potencijalne kandidate o projektu, njegovim aktivnostima i ciljevima. Na seminaru su potencijalnim korisnicima podjeljeni Motivacijski upitnici, procjene posebno kreirane za potrebe projekta. Finalno će u projekt biti uključeno 15 do 30 korisnika, koji će uz stjecanje praktičnih vještina na osam radionica, biti uključeni i u procjenu radnih sposobnosti, a pojedini od njih ići će na daljnju edukaciju za specifična zanimanja i program zapošljavanja ukoliko ih stručni tim sastavljen od psihijatra, psihologa, radnog terapeuta i socijalnog radnika proglasi zapošljivima na otvorenom tržištu rada ili u zaštićenim uvjetima.