Četvrtak, 20.10.2022. u 18 sati, Udruga Svitanje (Selska cesta 112)

 
Priče koje liječe nastavljamo s radionicom Biblioterapije koja će se održati u Udruzi Svitanje, Selska cesta 112 a, 20. 10. u 18.00 sati. Radionicu vodi prof. Ivana Bašić, autorica priručnika Biblioterapija i poetska terapija. Polaznici će na radionici slušati interpretativno čitanje te samostalno usmjereno čitati odabrani tekst, a potom će biti vođeni pitanjima kroz razgovor koji se oslanja na osobna zapažanja i doživljaj pročitanoga. Cilj je povezati tekst sa stvarnošću svakog pojedinca kako bi svatko imao priliku iskazati svoje osjećaje i misli potaknut pročitanim tekstom. Polaznici će na kraju susreta sudjelovati u stvaranju zajedničke pjesme koja objedinjuje njihova iskustva čitanja i razgovora o pročitanom te će dobiti naputke za daljnje samostalno istraživanje tema koje su se u biblioterapijskom razgovoru pojavile.