“Priče koje liječe” u listopadu

Četvrtak, 13.10.2022. u 18 sati, Udruga Svitanje (Selska cesta 112)

 Priče koje liječe nastavljamo u Udruzi Svitanje koje brine o mentalnom zdravlju. Družimo se književnicom Julijanom Matanović. Korisnicima udruge gošća će predstaviti svoje kratke priče, a posebnu pozornost posvetit ćemo priči koju gošća izabere kao “ljekovitu”.

Čitanje tematskih priča, kao načina koji potiče poboljšanu komunikaciju, dublje razgovore i uvid u neke osobne probleme, dobar je put da se upravo toj populaciji pomogne i ponude neka rješenja za njihove probleme. Kako knjiga može popraviti raspoloženje, mnogi su sigurno doživjeli. Ako se knjiga ili priča odnose izravno na poteškoće polaznika, oni se tada poistovjećuju s glavnim likom u romanu ili priči. Čitanjem na taj način možemo pomoći polaznicima da steknu dublje razumijevanje briga s kojima se nose.