Stručni skup Zaštita prava osoba lišenih poslovne sposobnosti 

Dana, 18. lipnja u organizaciji Udruge Svitanje, u sklopu projekta Zaštita prava osoba s psihičkom bolesti kroz samozastupanje i borbu protiv stigme, održan je stručni skup Zaštita prava osoba lišenih poslovne sposobnosti na koji se nadovezala tribina i predstavljanje brošure Prava osoba s duševnim smetnjama u psihijatrijskim bolnicama prema Zakonu o zaštiti osoba s duševnim smetnjama. Projekt je financiran od Ministarstva zdravlja RH. Projekt su predstavile prof.dr.sc. Slađana Štrkalj Ivezić, mr.sc. Milka Marunica dipl.iur. i Kristina Jandrić dipl. socijalna radnica. 

 

Ponovno započela s radom Kafeterija Svitanje (PB Vrapče)

Poštovani, sa zadovoljstvom vas obavještavamo kako nakon kratke stanke naša Kafeterija Svitanje opet radi punom parom. Cijene su iste, simbolične, a atmosfera ugodnija no ikada. Posjetite nas u sklopu PB Vrapče svakog radnog dana od 10-18 sati. Dobro došli!!!!

Fotke su na facebooku... 

 

Obavijest povodom novinskih natpisa

Ovih dana nam se obratio veliki broj osoba koje boluju od depresije nezadovoljne natpisima u novinama vezano za nesreću zrakoplova na temelju kojih se stiče dojam da su osobe oboljele od depresije opasne za društvo. Činjenica je da je depresija vrlo raširena bolest, te da 15% ljudi ima suicidalne ideje što ih čini opasnim za sebe. Homicidalne ideje, nanašenje štete drugim ljudima nisu tipične za depresiju. Veliki broj ljudi koji boluju od depresije su izloženi predrasudama o bolesti vezanim za negiranje da depresija kao bolest postoji te povezivanjem depresije sa slabosti ličnosti. 

Udruga Svitanje (27. ožujka 2015.)