Svake godine, od 1992. g, 10. listopada obilježava se Svjetski dan mentalnog zdravlja u organizaciji Svjetske federacije za mentalno zdravlje (WFMH) i u suradnji sa Svjetskom zdravstvenom organizacijom (WHO), čime se naglašava važnost promicanja mentalnog zdravlja i usmjerava se pozornost javnosti na probleme mentalnog zdravlja.

Povodom ovoga dana organizirali smo veselo druženje uz mini domjenak, glazbu, pjesmu i poneku recitaciju s našim prijateljima iz Kluba Svitanje - Vrapče. Dok je naša predsjednica Udruge za zaštitu i promicanje mentalnog zdravlja „Svitanje“ prof. dr. sc. Slađana Štrkalj Ivezić, dr. med.,spec. psihijatrica, predsjednica psihijatrijskog društva HLZ-a, te pročelnica Zavoda za socijalnu psihijatriju Klinike za psihijatriju Vrapče, gostovala  u emisiji "Normalan život" na HRT 1, u petak 9. listopada 2015.g. Odvojite 45 minuta i poslušajte savjete naše drage doktorice...