U suradnji između Klinike za psihijatriju Vrapče i Udruge Svitanje danas održana radionica o peer worku.
Peer work, kao podrška u zajednici -Marijana Bavčević, peer support stručnjakinja iz Udruge Svitanje citira:
Peer podrška kao „.. sustav davanja i primanja pomoći utemeljen na ključnim načelima poštovanja, podijeljene odgovornosti i zajedničkog dogovora o tome šta je od pomoći.“ Mead i suradnici, 2001. te „Suzbijanje osjećaja usamljenosti, odbačenosti, diskriminacije i frustracije, kroz proces pružanja podrške, druženja, suučesništva, empatije, dijeljenja i pomoći…““Stroul 1993.)
Bavčević je nastavila s iskustvenim znanjem, znanjem po iskustvu, procesu oporavka, kako peer stručnjaci pomažu, zadacima peer stručnjaka te principima rada.
Sudionicima je, također, putem video snimke prezentirano iskustvo peer rada Marine Vidović voditeljice iz udruge Feniks Split, koja je podijelila svoje iskustvo mentalnih poteškoća i put oporavka.
U nastavku se radilo na kormilu oporavka i principima oporavka, Prof dr. sc. Slađana Štrkalj Ivezić, psihijatar Klinika za psihijatriju Vrapče, a potom na „Mom planu oporavka“. „Moj plan oporavka“ uključuje: ciljeve i želje; plan zdravog života (svakodnevne aktivnosti koje „mi“ pomažu da se osjećam dobro; povremene aktivnosti koje mi pomažu da se osjećam dobro; što trebam izbjegavati da bih se osjećao/la dobro), moj plan za tjedni raspored aktivnosti, crte moje ličnosti, uzroci mojih neugodnih osjećaja, rani znakovi uznemirenosti te postupci i preporučene metode za korake ka oporavku.
Radionici su nazočile i članice grupe podrške članovima obitelji osoba s mentalnim poteškoćama udruge Svitanje.